Turnaj MŠ

Turnaj MŠ

23.01.2017 - MFK pořádal tradiční turnaj pro mateřské školy

Ve Sportovní hale Most proběhl fotbalový turnaj mateřských škol

Mostecký fotbalový klub společně s Mateřskou školou Lidická a jejím odloučeným pracovištěm Albrechtická 414 byly tradičním organizátorem fotbalového turnaje mateřských škol. Akce, která opět proběhla ve Sportovní hale v Mostě, přilákala tentokrát družstva z osmi mosteckých mateřských škol. Týmy byly rozděleny do dvou skupin a od samotného zahájení byla k vidění utkání plná nadšení a zápalu pro hru. Holky i kluci odhodlaně bojovali o každý míč. Každá vstřelená branka byla doprovázena radostnými výkřiky. Po skončení zápasů ve skupinách došlo na utkání o konečná umístění. V nich si tentokrát nejlépe vedli mladí sportovci z MŠ Albrechtická 414 a zaslouženě si došli pro pohár určený vítězi turnaje. Stříbrné medaile si na krk pověsili hráči z MŠ V. Nezvala a bronz vybojovaly děti z MŠ Hutnická. Celková umístění však opět nebyla tím nejdůležitějším. To hlavní, co bylo na holkách a chlapcích k vidění, byla opravdová radost z pohybu. To také bylo cílem organizátorů. Jelikož jsou tyto fotbalové turnaje pořádány 2x do roka, jako zimní a letní, a jsou pořádány od vzniku FŠ Most v roce 1992, byl právě uspořádaný zimní turnaj tím 49. v pořadí. V přípravách je tak už ten jubilejní padesátý, který je naplánován na květen 2017 do fotbalového areálu v Čepirozích. Organizátoři, Mostecký fotbalový klub (nástupce FŠ Most) společně s Mateřskou školou Lidická a jejím odloučeným pracovištěm Albrechtická 414, chtějí turnaj proměnit v oslavu sportu, her a dobré nálady.