Starší žáci U14 v ČLŽ

15.10.2016 - Těsná prohra starších žáků U14 s Příbramí

MFK Most – 1. FK Příbram  U14  2 : 3  (1 : 1)

V dalším mistrovském utkání žákovské ligy se utkali v sobotu  15.10.2016 domácí žáci MFK Most s hostujícím 1. FK Příbram. V úvodu prvního poločasu byli domácí aktivnějším mužstvem. Svoji aktivitu dokázali domácí hráči využít už ve 4. minutě, kdy se po přihrávce Chalupného prosadil pěknou střelou Charamza 1:0. Ve 13. minutě postupoval mostecký Charamza sám na branku po pěkné přihrávce Tomeše, následným zakončením nedokázal překonat dobře vyběhnutého brankáře hostujícího mužstva. Postupem času se více do zakončení začali dostávat i hostující hráči. Ve 24. minutě se vyznamenal mostecký brankář Jindřich Musil proti šanci hostujícího hráče. Hráčům z Příbrami se podařilo vyrovnat ve 29. minutě, kdy dokázali využít chybu v rozehrávce domácích hráčů 1:1. Tento stav vydržel až do konce prvního poločasu. Druhý poločas začali lépe hostující hráči a ve 42. minutě se po faulu v pokutovém území z následné penalty dostali do vedení 1:2. Domácí se nechtěli smířit pro ně s tímto nepříznivým stavem a ve 49. minutě po kličce Charamzy proti hostujícímu brankáři doklepával do prázdné branky dobíhající Duchoň 2:2. V závěru utkání se obě mužstva snažila strhnout vedení na svoji stranu. V 65. minutě se k zakončení dostal po průniku domácí Duchoň, jehož dělovku z hranice velkého vápna dokázal hostující brankář vyrazit před sebe a  z následného protiútoku vstřelili hosté rozhodující branku utkání 2:3. V poslední minutě se domácí snažili o vyrovnání, kdy si po rohu Smožanyka dokázali vytvořit velký závar před hostující brankou, z kterého ale nakonec kýženou branku vstřelit nedokázali. Hosté z Příbrami si tak odváží vítězství z tohoto mistrovského utkání.

Branky Mostu: 4. Charamza, 50. Duchoň

Sestava Mostu: Musil J. (36. Patka) – Škarda (48. Neckář), Vlček, Smitka, Suttner (36. Urbánek) – Musil V., Tomeš, Jamrich (48. Sapoušek), Smožanyk, Chalupný (48. Duchoň) - Charamza

Trenér : Jiří Lovíšek

Asistent trenéra : Petr Melichar

Jiří Lovíšek, trenér   „ Utkání jsme začali velmi dobře, vstřelili pěknou branku a  vytvořili si další šance, abychom přidali další branky. Postupem času se naše aktivita vytratila. V obranné fázi jsme začali dělat mnoho individuálních chyb, které mužstvo Příbrami dokázalo využít.“