« zpět

Reprezentace U15

Reprezentace U15

15.11.2017 - Michal Patka pozván na kemp České reprezentace U15


Nominaci do reprezentačního družstva ČR U15 na Výběrový kemp FUTURE obdržel brankář našeho klubu Michal Patka, který momentálně působí v kategorii U15. Reprezentační sraz se uskuteční v termínu 21. 11. - 23. 11. 2017 v Uherském Brodě. Nominace reprezentačních trenérů je pro náš klub velkou poctou a Michalovi přejeme za celý klub dobrou sportovní formu a štěstí po celou dobu reprezentačního srazu. V neposlední řadě patří poděkování také Martinu Svobodovi, který se stará o brankaře v RFA.
 


Co se pod označením Future team skrývá? „Projekt vzešel z Belgie, která ho odstartovala před sedmi lety a naše asociace na tuto myšlenku zareagovala v loňském roce. Smyslem je podpora a individuální rozvoj hráčů v období 14 – 17 let, kdy dochází k největšímu růstovému progresu a k velkým rozdílům mezi biologickým a kalendářním věkem hráčů,“ vysvětluje Antonín Barák, vedoucí úseku talentované mládeže FAČR, odpovědný za sekci future teamů.

„Hráči s nižší akcelerační biologickou křivkou, kteří mají velké předpoklady ohledně individuální techniky, jemné koordinace pohybu a herního myšlení, mají díky tomuto projektu možnost konfrontace se stejným typem hráčů ze zahraničí. Tímto je u nich posilovaná vnitřní motivace a vědomí toho, že mají v budoucnu šanci prosadit se ve vrcholovém fotbale,“ říká Barák.„Smyslem utkání future teamů není primárně výsledek, ale především individuální rozvoj jednotlivých hráčů v těchto kategoriích,“ doplňuje.


Aktuality

© 2018 Insion