Přejděte na aktuální MFK web »


« zpět

Nábor

Nábor

11.05.2017 - V Kopistech se prezentovali i trenéři z MFK


Náborové akci TJ Kopisty v Janově přálo počasí


Za slunečného počasí se ve čtvrtek 11.5.2017 uskutečnila na hřišti v Janově, které patří TJ Kopisty,  druhá náborová akce v Ústeckém KFS v rámci projektu Můj první gól. Malý klub díky těžbě hnědého uhlí již dávno zaniklé obce se přesunul na nově vybudované hřiště na sídlišti v Litvínově Janově.

Historie tohoto klubu založeného v roce 1919, je velice bohatá, o čemž svědčí to, že jeho fotbalisté v minulosti dokonce usilovali i o postup z divize Českého venkova do 1. ligy! Klub dokázal ve skromných podmínkách vychovat několik desítek mladých fotbalistů, které zásobovaly nedaleký Baník Most a jeho mládežnická družstva v ligových soutěžích mládeže.

V současné době v klubu mají v činnosti 2 družstva dospělých fotbalistů a dvě družstva přípravek. Proto chce klub náborovou akcí posílit členskou základnu a vytvořit další mládežnická družstva. Ovšem v tomto složitém prostředí Janovského sídliště to nemají domácí funkcionáři a trenéři mládeže vůbec jednoduché. Přesto je třeba ocenit jejich snahu o zachování tradice klubu, který za 2 roky oslaví 100 let od svého založení!

Samotné náborové akce se zúčastnily hlavně děti bydlící v Janovském sídlišti, které zde také chodí do školy nebo navštěvují mateřskou školku. Se svými učitelkami přijaly pozvání funkcionářů TJ Kopisty, aby se mohly celé dopoledne věnovat sportovně pohybovým aktivitám, které na 10 stanovištích pro děti připravili domácí trenéři a funkcionáři ve spolupráci s trenéry Mosteckého FK, kteří solidárně přišly svým kolegům na tuto akci vypomoci! Fotbalovou osobnost v podobě bývalého reprezentanta Petra Johany, který s dětmi spolupracoval na jednom stanovišti, odměnily děti na závěr bouřlivým potleskem a ten také věnovaly i ostatním trenérům, kteří pro ně připravili parádní sportovní dopoledne! Děti také dostali letáček s pozvánkou na tréninky fotbalové přípravky TJ Kopisty. Řada dětí s nadšením slibovala, že se na kvalitní trávník místního klubu určitě vrátí, protože si sportovní dopoledne a hlavně fotbal dobře užily! Na závěr pak od krajského grassroots trenéra mládeže Jana Štefka a ostatních pořadatelů děti dostali na památku medaili, náramek a nafukovací balónek se sportovní tématikou a také několik sladkostí! Spokojenost dětí i jejich učitelek při odchodu z areálu byla zřejmá hned na první pohled!


Aktuality

© 2018 Insion