MU U13

MU U13

24.03.2018 - Mladší žáci U13 vezou z K. Varů 3 body

FC Slavia Karlovy Vary – MFK Most U13   1:3  (1:3, 0:0, 0:0)

V sobotu 24.3.2018 zajížděli v rámci prvního mistrovského utkání roku 2018 mladší žáci mužstva MFK Most do Karlových Varů. Úvod utkání vyšel skvěle hostujícím hráčům, když se ve druhé minutě prosadil přízemní střelou Pinte 0:1. Domácím hráčům se podařilo vyrovnat v 7. minutě, když využili nedorozumění mostecké obrany 1:1. V 10. minutě poslal mostecký Kozikowski lobem přes domácího brankáře do vedení opět hostující mužstvo 1:2. Ve 25. minutě byl faulován v pokutovém území mostecký Pinte, který následně zvýšil vedení Mostu z pokutového kopu na 1:3. Tímto stavem skončila i první třetina. Druhou třetinu začali domácí aktivně a dokázali si vytvořit dvě dobré příležitosti, které naštěstí pro hosty proměnit nedokázali. Ve 48. minutě se k odraženému míči dostal mostecký Guláš, který pouze nastřelil břevno domácí branky. V 56. minutě zahrál jeden z domácích hráčů rukou ve vlastním vápně a následnou penaltu nedokázal proměnit zahrávající Buben. Stav utkání byl i po druhé třetině 1:3 ve prospěch hostujícího mužstva. Poslední část začala ve svižném tempu a akce se střídaly před oběma brankami. Domácí si vypracovali v této fázi hry největší šanci v 86. minutě, kdy domácí hráč neproměnil pokutový kop po předchozím faulu v pokutovém území. V závěru utkání dokázalo hostující mužstvo konečné vítězství udržet a hráči z Mostu se tak mohli radovat z prvního jarního vítězství v poměru 1:3.

Branky Mostu: 2., 25. Pinte, 10. Kozikowski

Sestava Mostu: Šindelář – Kovář, Štětina, Keldrych, Šenkyřík, Kozikowski, Paldrych, Pinte, Poláček, Buben, Guláš, Horn, Bíma, Forman

Trenéři : Jiří Lovíšek, Luděk Poláček, Martin Kovář

Jiří Lovíšek, trenér : „V dnešním utkání jsme sehráli velmi dobrou první třetinu, kde jsme byli aktivnějším mužstvem. Kluci dobře kombinovali a vytvořili si i dostatek střeleckých příležitostí. První třetina se nakonec ukázala jako rozhodující. Od druhé třetiny bylo utkání velmi vyrovnané, bojovné a zodpovědným výkonem v obranné fázi jsme dotáhli utkání do konečného vítězství.“