MU mladšího dorostu

19.03.2017 - Mladší dorostenci U16 vezou z Prahy 2 body

FK Admira Praha  -  Mostecký FK U16  3:4 na pk (2:2)

K prvnímu jarnímu mistrovskému utkání zajížděli mostečtí mladší dorostenci do Prahy na Admiru. Utkání se hrálo na umělé trávě s menšími rozměry. Utkání bylo o začátku utkání velice bojovné a tvrdě hrané, někdy až na hranici pravidel. V 6. minutě kopal mostecký Loukota roh, na který si naběhl Černý a hlavou otevřel skóre utkání 1:0. V 10. minutě zaváhala mostecká obrana a domácí po centru z levé strany vyrovnali na 1:1. Ve 20. minutě se na levé straně uvolnil Gyenge a na jeho následný centr si naběhl Horváth a hlavou poslal mostecké opět do vedení 2:1. Ve 22. minutě vyběhl mostecký brankář Kovařík a po střetu se soupeřem rozhodčí nařídil pokutový kop, který domácí proměnili a srovnali na 2:2. Po změně stran se obraz hry nezměnil. Hodně se bojovalo a na malém prostoru bylo hodně soubojů. Ve 38. minutě střela Jurkoviče skončila na břevnu. Ve 45. minutě Loukota uvolnil v pokutovém území Gyengeho a ten poslal mostecké opět do vedení 3:2. Ve 48. minutě domácí z rychlého protiútoku vyrovnali na konečných 3:3. V penaltovém rozstřelu mostečtí vyhráli 4:3 a tak si z Admiry odváží dva body.

Zdeněk Kopas, trenér: „Utkání mělo náboj a oba týmy podstupovaly mnoho soubojů a nechyběla bojovnost a ani nasazení. Třikrát jsme vedli, ale bohužel naše vedení vždy netrvalo déle než čtyři minuty. Kluky musím pochválit za nasazení a bojovnost, ale opět jsme se nevyvarovali zbytečných chyb v obranné činnosti“.

Sestava Mostu: Kovařík – Lastovka (41. Ismail), Černý, Bican, Činoveský - Petržílka (56.Strnad), Jurkovič -  Gyenge, Džuban, Horváth (60. Novák)-  Loukota (72. Kubelka)

Branky : Černý, Horváth, Gyenge

Trenér: Zdeněk Kopas. Asistent trenéra: Jan Štefko ml.  Vedoucí : Jiří Hora