Mladší dorost v KPD

20.11.2016 - Mladší dorostenci přezimují na prvním místě

Mostecký FK - FK Seko Louny 2:0 (2:1)

V neděli 20.11.2016 hostili mladší dorostenci tým z Loun k sehrání posledního zápasu podzimní části. Domácí nastoupili do zápasu s respektem k soupeři, lounský tým dokázal v minulosti vždy potrápit a výsledky předchozích zápasů byly velice těsné. Proto mosteckým nezbylo nic jiného, než se pokusit si co nejdříve vytvořit pokud možno větší gólový náskok. Tlak se vyplatil již v šestnácté minutě, když si Kurcin vyšel na výlet mezi dva obránce. K jeho zastavení si pomohli faulem a rozhodčí byl nucen nařídit přímý kop ze střední vzdálenosti. Míč si připravil Majerský, chytře však posunul míč na střed mimo stojící zeď, kde vyzval k utažené střele po zemi k tyči Cicka. Jeho přesná dělovka se proměnila v první důležitý gól (1:0). Ve třicáté deváté minutě si vyšel na výlet z opačné strany Šíla a následoval opět faul ve vzdálenosti dvaceti metrů. Na přímý volný kop si míč postavil tentokrát rovnou Cicko, vyslal dělovku podél zdi a posunul tím stav na uklidňující náskok dvou branek (2.0).

O poločase v kabině byli hráči upozorněni, že zápas zdaleka nekončí a přijde hned od první minuty druhé půle pokus o tlak ze strany hostujícího týmu. Prognóza se vyplnila a v šedesáté minutě přišla kontaktní branka ze strany Loun po přímém kopu a následné dorážce (2:1). Od této chvíle se začala hra přitvrzovat a bolet převážně v soubojích ve středu hřiště. S přibývajícím časem vzrostla i značná nervozita ze strany hostujícího týmu. Domácí družstvo ale svou disciplinovaností v obraně udrželo jednobrankový náskok až do závěrečného hvizdu rozhodčího a mostečtí si dokázali připsat velice cenné tři body. Díky nim přezimují na prvním místě společně s týmy Litvínova a Roudnice.

Góly MFK: Cicko 2x

Sestava MFK : Elstner – Cicko, Hejna, Mikulka, Majerský D., Kučera, Černý, Kurcin, Jurinec, Majerský J., Šíla (Tran Bao, Procházka, Fišer, Ježek, Peták).

Trenéři : Novák David, Kurcin Radek

Vedoucí : Jelínek Filip