Mladší dorost v KPD

23.10.2016 - Penaltová přestřelka v utkání mladších dorostenců

MFK – FK Litoměřicko 1:2 (1:0)

V neděli 23.10.2016 hostili mostečtí mladší dorostenci tým z Litoměřic. Zápas byl zahájen převahou domácích. Hned v šesté minutě zahrávali domácí rohový kop na krátko, Cicko si nechal narazit míč od Majerského a vrhl se neohroženě do pokutového území. Před obráncem si posunul míč ke střele na svou silnější levou nohu, obránce míč promáchl a zasáhl jen Cickovu nohu. Sudímu nezbylo než nařídit penaltu. Na tu si úspěšně postavil míč opět Cicko a poslal domácí do vedení (1:0). V osmnácté minutě trochu zaspal stoper domácích, chtěl svou chybu zastavit i za cenu faulu. Bohužel však na hraně pokutového území, za což sudí nařídil již druhou penaltu zápasu. Penaltu však hosté nedokázali proměnit, míč zamířil do tyče. Domácí většinu času udávali tempo hry se snahou uklidnit svůj tým druhým gólem. Vytvořili si i mnoho gólových příležitostí, které však nedokázali proměnit.

Ve druhém poločase se hra vyrovnala a i dost přitvrdila. Pomyslná ručička váhy se však víc přiklonila na stranu hostí, když sudí vyhodnotil zákrok hostujícího útočícího hráče v souboji s domácím obráncem za hru v rámci pravidel a o deset metrů dále v pokutovém území opačně. Za zákrok domácího obránce nařídil druhou penaltu pro hosty a třetí celkově. Litoměřice tentokrát nezaváhaly a dokázali srovnat na 1:1. Hra se přitvrdila z obou stran na maximum a mezi hráči byla cítit i nemalá nervozita. Přišla však další hrubá chyba domácích, vynucená již zmiňovanou nervozitou a následovala již třetí penalta pro Litoměřice a čtvrtá v zápase. Tu však hostující tým v sedmdesáté osmé minutě proměnil a sebral domácím tři cenné body do průběžné tabulky (1:2).

Gól MFK: Cicko

Sestava MFK : Elstner- Cicko, Hejna, Mikulka, Koutecký, Majerský D., Jurinec, Kučera, Černý, Šabler, Majerský J. (Tran Bao, Peták, Kurcin, Ježek, Fišer, Procházka, Rejč).

Trenér: Novák David, Kurcin Radek

Vedoucí: Jelínek Filip