« zpět

Mezinárodní utkání

Mezinárodní utkání

07.10.2016 - Mladší žáci si zahráli proti družstvu z Německa


Spolupráce Mosteckého fotbalového klubu s německým týmem Radebeuler BC 08


            Mostecký fotbalový klub o.p.s navázal spolupráci s německým týmem Radebeuler BC 08, kde hraje bývalý hráč FK Baníku Most 1909 Zdeněk Kopas. Ten zde hraje za první tým a zároveň je trenérem mladší přípravky. První konfrontací bylo utkání mladších žáků. Za Radebeuler BC 08 nastoupili i někteří hráči z okolí, protože zápas byl navázán na kemp, který Radebeuler BC 08 pořádal. Němečtí žáci v Mostě měli celodenní program. Dopoledne navštívili Aquadrom Most. Oběd měli v restauraci U Švejka a po utkání navštívili hokejové utkání HC Most – HC Kadaň. Do budoucna jsou plánovaná utkání v jiných kategorií a to jak v Česku, tak v Německu.


      Mostecký fotbalový klub o.p.s. - Radebeuler BC 08     4 : 11 (2:3)


            Mostečtí žáci U12 r. 2005 měli dobrou příležitost konfrontovat své herní dovednosti s chlapci a dívkami hrajícími fotbal v Německu za Radebeuler BC 08. Byla to mimořádná příležitost seznámit se a porovnat své schopnosti s týmem, v jehož hře se projevuje odlišná dynamika a jiné prvky v řešení některých herních situací. Zejména pro hráče, kteří dosud podobnou zkušenost neměli, byl zápas užitečnou průpravou.


                V úvodu utkání se v naší hře projevil neklid a než se chlapci rozkoukali, prohrávali 0:3. Postupně však ostych vymizel a zejména ti pracovitější z našeho týmu se dostali do zápasu a byli schopni předvést fotbal, k němuž je tým trenérů vede.  Hráči vyrovnali krok nejprve výsledkově a následně i herně. Bohužel určitá nevyrovnanost v pracovitosti mezi našimi hráči, spolu s některými smolnými góly, převážila výsledkové misky vah opět ve prospěch soupeře.


                Zápas však nebyl bojem o body, a tak více, než výsledek, bylo důležité samotné porovnání herních výkonů a přátelská atmosféra, v níž se setkání odehrálo. Naši hráči poznali, že i když míč a hřiště jsou stejné, tak rychlost, nasazení, disciplína a některé herní dovednosti jsou na jiné úrovni. Setkání bylo motivující a je na trenérech a chlapcích samotných, aby novou zkušenost přenesli do svého rozvoje.  Cílem však bylo podpořit jak sportovní tak i "mezinárodní" spolupráci. Což se velice povedlo.


Sestava MFK : Šindelář, Kovář, Poláček, Bíma, Kozikowski, Pergl, Keldrych, Forman, Jirásek, Keller, Potoček, Málek, Stefan, Volf


Branky MFK :  Málek, Poláček, Kozikowski, Jirásek

Trenér : Houška Jan       Asistent trenéra : Černý Jakub                Vedoucí : Volf František

Zpracoval : Zdeněk KopasAktuality

© 2018 Insion