KPSŽ

KPSŽ

12.11.2017 - Výborný výkon a zisk tří bodů v utkání krajských starších žáků

Sokol Košťany : Mostecký FK – KP  3:6 (1:2)

Dne 12.11.2017 nastoupili starší žáci MFK, hrající KPŽ, v Košťanech. V prvních minutách měli hosté častěji míč na kopačkách, měli také hned nějaké šance. Ve 4. minutě však po individuální chybě mosteckého hráče prohrávali hosté 1:0. V dalších minutách pokračovali mostečtí v tlaku na soupeře a byli odměněni za bojovnost ve 23. minutě. Po krásně akci zakončoval přesně Baťka na 1:1. Hned ve 24. minutě po další akci a úspěšném zakončení Homolky vedli mostečtí 1:2. V dalších minutách měli hosté ještě nějaké další šance, ale už se do poločasu nikdo z hráčů neprosadil. Poločas tak skončil 1:2. Druhý poločas byl nejdříve opatrný s obou stran. Následně to byli mostečtí, kdo tlačil soupeře a ve 44. minutě po další akci vedli hráči MFK 1:3, prosadil se Lipták. Ve 49. minutě se opět trefil Lipták a hosté vedli už 1:4. Poté se mostečtí fotbalisté ukolébali stavem a trochu polevili v nasazení. Toho využili domácí a v 53. a 54. minutě po chybách mosteckých zadáků snížili na 3:4. Naštěstí se hostující hráči rychle probrali a hned zase začali bojovat, tlačili soupeře a chtěli dát branku. V 58. minutě po krásné akci zakončoval Baťka a hosté odskočili na 3:5. Po této brance se  mostečtí hráči uklidnili, dobře kombinovali a hráli fotbal. V 68. minutě po faulu v pokutovém území hostů nařídil rozhodčí penaltu. K míči se postavil Lipták a přesnou střelou uzavřel skóre utkání na konečných 3:6 pro MFK.

Branky MFK : 2x Baťka, 3x Lipták, Homolka

Sestava: Budil - Materna, Vaňo, Lenk Matěj, Brejcha, Babák, Dočkal, Hambálek, Lenk Jakub, Lipták, Baťka, Buňata, Neufus, Homolka, Trakal, Bělina, Toth

Trenéři Jiří Eliáš, Radek Lžičař

Hodnocení trenérů : „Dnes kluci ukázali, že se na trénincích díky dobré práci zlepšují a bylo to vidět i na hřišti. Škoda jen, že když jsme měli zápas pod jasnou kontrolou, tak jsme polevili a dali šanci domácím zápas zdramatizovat. Jsme zase rádi, že se kluci nevzdali a ukázali, že umí hrát fotbal. Ještě musíme pracovat na lepším řešení některých situací a na schopnosti soustředit se celý zápas. Děkujeme všem hráčů za předvedený výkon.“