« zpět

Hodnocení podzimu žáků

Hodnocení podzimu žáků

12.12.2016 - Jiří Lovíšek zhodnotil uplynulou sezónu


Hodnocení uplynulé sezóny se šéftrenérem žákovské kategorie MFK Jířím Lovíškem

 

Jak hodnotíš podzimní část sezóny :

Podzimní část byla velmi složitá, jak po organizační stránce tak i po té sportovní. V létě došlo k sloučení dvou mládežnických klubů, ještě i v průběhu letních příprav jednotlivých družstev se pracovalo hodně na tom, aby toto spojení bylo legislativně do začátku soutěží možné. Věřím, že i přes malé nedostatky nebylo jediné žákovské družstvo, které by nemělo kde trénovat. K dispozici jsme měli tréninkové centrum v Albrechtické ulici a od listopadu hojně využíváme umělou trávu na Fotbalovém stadiónu Josefa Masopusta, 10. základní škole a Středisku volného času.


A hodnocení té sportovní části :

Máme sedm žákovských družstev, jedno hraje okresní přebor starších žáků sloučený s OFS Chomutov, dvě hrají krajský přebor žáků a zbývající čtyři žákovské ligové soutěže. Co se týká okresního přeboru, je tato soutěž převážně určená pro žáky začínající s fotbalem a nebo pro hráče s malou vytížeností ve své soutěži. V krajském přeboru se obě družstva prezentovala slušnými výsledky a starší dokonce svoji soutěž po podzimní části vedou. Chtěli bychom, aby úkolem těchto soutěží bylo vychovat talentované hráče pro ligové soutěže, tak aby byl zachován přirozený vývoj hráče. Ligoví mladší žáci se v podzimní části potýkali s nevyrovnaností svých výkonů. Hlavní náplní u těchto fotbalistů je připravit hráče na vyšší kategorii, kdy je kladen důraz na agresivnější a rychlejší řešení herních situací jak z hlediska jednotlivce, tak i z hlediska celého týmu. Hráči starší kategorie družstev U15 a U14 neměli povedenou podzimní část, kdy hra a ani samotné výsledky nesplnily naše očekávání. U kategorie U15 i U14, kterou trénuji, věřím, že jsme si všichni vědomi, že nás čeká hodně práce. Jak trenéři, tak i hráči se budeme snažit plným úsilím vyrovnat těžké konkurenci.
Co tě v podzimní části nejvíce potěšilo :

Nejvíce mne těší fungování a spolupráce se Základní školou Zdeňka Štěpánka, kde spolu s Lukášem Fibigerem máme na starosti sportovní třídy. Za tři roky jsme tu udělali spoustu práce a kladná reakce jak hráčů, tak i rodičů nás zavazuje k další aktivní činnosti. Nebojím se tvrdit po různých konzultacích s jinými kluby o jejich fungování sportovních tříd, že naše sportovní třídy patří k těm top v republice.


A co tě nejvíce naštvalo :

Nedá se říci, naštvalo, spíše mne mrzí nechuť hráčů více na sobě pracovat. Většina fotbalistů v žákovském věku vám určitě řekne, že by se chtělo jednou fotbalem živit.  V této době, kdy mají hráči obrovský výběr možností, jak naložit s volným časem, je jen malé procento těch, kteří to opravdu myslí vážně. Myslím si, že kdo by to chtěl dotáhnout až za svým snem, by se měl v tomto věku chovat pomalu už jako profesionál, co se třeba týká přístupu k tréninkům, ke stravě, k životosprávě, ke strečinkovým cvičením atd. Ta konkurence je opravdu veliká a uspějí jen ti připravení.Co bys rád vzkázal na závěr :

Bude to znít určitě jako klišé, ale tímto bych rád všem popřál krásné prožití Vánočních svátků a krásný Nový rok 2017. Sportovcům hodně zdraví, tak aby mohli začít naplňovat své sny a celé mostecké kopané lepší zítřky, kdy by jako 14. největšímu městu v republice určitě slušela vyšší mužská soutěž než je divize. 


Aktuality

© 2018 Insion