ČLMŽ U12

ČLMŽ U12

12.11.2017 - Velká bojovnost pomohla nejmladším žákům k zisku remízy

Mostecký FK U12 – FC Slavia Karlovy Vary   3:3 (0:0,1:1,2:2)

V posledním kole podzimní části ligy mladších žáků se mostečtí utkali ve svém domácím prostředí v tréninkovém centru Čepirohy s týmem FC Slavia Karlovy Vary. Od úvodních minut měli domácí mírnou herní převahu, ale střelecké šance, které si dokázali vytvořit, neproměnili. Hosté si také dokázali vytvořit nějaké střelecké příležitosti, ale ani jim se nepodařilo vstřelit branku a proto také úvodní třetina skončila 0:0. Hned v úvodu druhé třetiny se v 31. min. prosadil Thiebaut, když střelou z první překonal brankáře hostí a domácí se tak ujali vedení. Poté si vytvořili ještě dvě šance, které volaly po gólu, ale špatným řešením koncovky se jim druhou branku vstřelit nepodařilo. Poté také zahrozili hosté, když si ve 36. min. po chaosu před domácí brankou vybojovali penaltu, kterou také proměnili a srovnali stav na 1:1. V této třetině se již žádný z týmů neprosadil a do třetí třetiny se tak nastupovalo za nerozhodnutého stavu. Domácí v této třetině pokračovali v útočné aktivitě, ale překonat brankáře hostí bylo nad jejich síly. To se jim také vymstilo, když hosté v 67. min. strhli vedení na svou stranu a o tři minuty ještě dokázali přidat třetí trefu. Domácí však nesložili zbraně a v 76. min. dokázali po střele Thiebauta snížit na 2:3. V dalším průběhu domácí pokračovali v náporu, ale až v úplném závěru se jim, díky důraznému Vaicovi, podařilo srovnat skóre na konečných 3:3.

Branky Mostu : Thiebaut 2x, Vaic

Sestava Mostu: Dobrev, Krbec – Radba, Reynolds, Matoušek, Schöpp, Vaic, Niš, Paldrych, Hlavatý, Jandák, Ponert, Benda, Fedák, Žáček, Thiebaut, Moscato

Trenéři : Zděnek Kopas, Petr Melichar, Michal Klimeš

Vedoucí : Radim Vaic

Petr Melichar, trenér : „V dnešním utkání jsme byli herně lepším týmem, ale stále nás trápí řešení finální fáze. Dokážeme si vypracovat hodně střeleckých možností, ale kreativita a myšlenka nám prostě chybí. Tím také udržíme soupeře v aktivitě, když stále cítí, že může v utkání uspět a většinou ta šance i přijde. Museli jsme nakonec dohánět dvoubrankové manko, což se v závěru podařilo, ale na víc než na remízu jsme už nedosáhli. Za to kluky samozřejmě musím pochválit, že neskládají zbraně a dokážou bojovat až do konce“.